Co vše Berkey vyčistí

Základem pro zdravé tělo a součástí zdravé životosprávy je pitný režim v podobě kvalitní pitné vody. Díky znečištěnému prostředí, ve kterém dnes žijeme, je nalezení zdroje čerstvé a kvalitní vody nesnadným úkolem. Řešení však existuje. Jsou jím vodní filtry Berkey.

Kvalitní filtrace vody

Vodní filtry Berkey byly vyvinuty s cílem zajistit lidem kvalitní čistou pitnou vodu. Jejich účelem je odstranit z vody nejen obsažený chlór, železo, rez a choroboplodné bakterie, ale i nečistoty a usazeniny, které často způsobují i zápach vody a její nepříjemnou chuť. Účelem filtrů je také odstranit z vody olovo, rtuť, hliník, kadmium, měď, chróm, chemické látky (pesticidy, herbicidy, detergenty, radon 222, trihalometany, organická rozpouštědla, těkavé organické sloučeniny aj.), patogenní bakterie, viry, cysty, parazity, i potravinářská barviva. S cílem zanechat ve vodě prospěšné a pro lidské tělo velmi důležité minerální látky.

Jednoduchá filtrace vody

Voda prochází filtračními vložky Black Berkey™, které obsahují milióny mikroskopických pórů, přes které se patogenní bakterie nedostanou. Uvnitř filtračních vložek jsou média, které povrchovou molekulární „adsorpcí“ a vnitřní iontovou „absorpcí“ odstraní znečišťující látky. Systémy Berkey zajišťují, aby molekuly vody zůstávaly ve styku s filtračním médiem co nejdéle. Tím dochází k efektivnímu odstranění veškerých nežádoucích látek, které se do vody dostávají důsledkem civilizačního znečištění přírody.

Pozor: Filtrační vložky mají vysokou citlivost a absorpční schopnost, díky které mohou ze vzduchu absorbovat pachy a kouř. Proto doporučujeme, v případě jejich dlouhodobého uskladnění, filtrační vložky dobře uzavřít do neprodyšného sáčku.

Filtry na vodu Berkey přefiltrují velké množství vody

U systémů Big Berkey® je to v případě plné horní komory

  •  se 2 filtračními vložkami cca 13,25 l/hod
  • se 4 filtračními vložkami cca 26,5 l/hod

U systémů Light Berkey® je to v případě plné horní komory

  • se 2 filtračními vložkami cca 15 l/hod
  • se 4 filtračními vložkami cca 30 l/hod

Kvalitní pitná voda s optimálním pH

Důkazem kvalitní filtrace beze ztrát důležitých minerálních látek jsou bílé „mapy“, nebo usazeniny, které se objevují v přefiltrované vodě při jejím zahřátí (vaření) nebo ochlazení (zmrazení).

Přefiltrovaná voda má totiž vyšší hodnotu pH, tzn. nižší hladinu kyselosti. Díky snížené kyselosti, což je pro lidský organismus velmi prospěšný efekt, není voda schopna vázat tolik minerálů, takže se začnou srážet a vytvářet bílé mapy nebo klesat ke dnu. Tento jev je vlastně důkazem, že cenné minerály v pitné vodě zůstaly a nebyly odfiltrovány společně se škodlivými látkami.

Video: Základní informace o vodních filtrech Berkey

Image 0

Video: Snadné a rychle sestavení filtračního systému Berkey

Image 1