Záchrana při katastrofách

V současnosti nejsou výjimkou časté záplavy a povodně. Dochází při nich k ohrožení zdraví i života a k nedostatku pitné vody.

Čištění, přefiltrování vody z nekontrolovaných zdrojů

Vodní filtry Berkey jsou vhodné do nepříznivých i nouzových situací, kde je omezený nebo vůbec žádný přístup k pitné vodě. Filtry jsou bakteriostatické, takže zabraňují mitóze a neumožňují, aby došlo ke kolonizaci filtrů živými organismy. Jsou tedy schopny vyčistit jakoukoli znečištěnou a kalnou vodu z nejrůznějších zdrojů.

Vodní filtry Berkey® pracují na principu gravitační filtrace, která dokáže zajistit nejzdravější pitnou vodu té nejlepší kvality. A to bez nutnosti elektrického připojení a tlakové vody.

Filtrování kontaminované vody

Gravitační filtraci používají humanitární organizace UNICEF, Červený kříž, mírové sbory a další humanitární organizace a pracovníci po celém světě.

Součástí filtračních systémů jsou filtrační vložky Black Berkey™, které jsou schopny odstranit z vody veškeré škodlivé a znečišťující látky a dokonce i ropné nečistoty, jako samotnou ropu, naftu, benzin, petrolej, ředidlo či rafinovaný olej. Také dokáží z vody odstranit drogy, rezidua léčiv i fekální koliformní bakterie jako je E-Coli, která se vyskytuje při kontaminaci pitné vody splašky nebo odpadem a fekáliemi teplokrevných živočichů.