Voda kdykoli a kdekoli

Jezerní vodu, vodu z potoka, rybníka či ze stojaté vodní nádrže či studny můžete díky vodním filtrům Berkey vždy přeměnit na vodu křišťálově čistou, kterou lze bez obav pít.

Přenosné vodní filtry pro zásobování pitnou vodou

Zdravotní potíže na cestách jsou mnohdy projevem pití nekvalitní vody. Filtrační systémy Berkey lze vzít kamkoli s sebou, aby vám vždy a všude zajistily přísun kvalitní pitné vody. Můžete je vzít s sebou na chatu či chalupu, do karavanů, na lodě, na kempování, ale také do zahraničí či na vysokoškolské koleje.

Díky tomu, že systémy Berkey pracují bez nutnosti elektrického připojení, jsou stohovatelné (horní a dolní díl lze do sebe zasunout) a jejich sestavení je snadné a rychlé, dají se použít skutečně kdykoli a kdekoli. Vždy stačí nalít vodu z jakéhokoli zdroje do horní komory. Z té se voda dostává do dolní komory přes filtrační vložky, které zajišťují dokonalé vyčištění vody. V dolní komoře pak zůstává kvalitní čistá pitná voda, kterou si pomocí kohoutku načepujete.

Čistička pro kvalitní a chutnou pitnou vodu

Pro účely častého cestování, nebo pobytu v zahraničí, především v zemích, které nemají příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody, byly vyvinuty cestovní filtry Berkey. Pro turistiku lze použít láhev s filtrem Sport Berkey® o objemu 0,65 l, která odolá teplotám až 46 °C. Pro dokonalé vyčištění vody lze láhev naplnit vodou z kohoutku až 640 krát, vodou z nekontrolovaných zdrojů až 160 krát.

Víte, že mnohdy nestačí vodu jen převařit? Některé bakterie a nežádoucí škodliviny jsou tak odolné, že i na úrovni bodu varu jsou prakticky nezničitelné. A i v případě, že běžné bakterie či viry varem zničíte, nežádoucí chemikálie žel ve vodě zůstanou a var na tom nic nezmění.

Pro delší pobyty, kempování a cestování po celém světě je vhodná sada Go Berkey Kit, která obsahuje výše uvedenou láhev s filtrem Sport Berkey® a nejmenší filtrační zařízení s jednou filtrační vložkou Black Berkey s komorou o objemu 0,95 l. Filtrační zařízení je stohovatelné do velikosti pouhých 25,4 cm a v případě plné horní komory dokáže za jednu hodinu přefiltrovat 3,8 l vody. Přefiltrovaná voda má vyšší hodnotu pH. Tím se zabraňuje množení bakterií a virů, kterým se daří v kyselejším prostředí. Přefiltrovanou vodu doporučujeme spotřebovat do 3 dnů.